مدیر گروه : سید عباس تبار حسینی

شماره تفن:  ۰۹۱۵۳۰۱۹۳۸۳-۰۹۳۰۲۲۰۳۰۰۵

مجله املاک الماس خراسان

بهترین دیزاین تراس آپارتمانی

بهترین دیزاین تراس آپارتمانی

امروزه با توجه به افزایش جمعیت و تمایل افراد به آپارتمان نشینی باعث شده است خیلی از افراد دسترسی به باغ و یا حیاط را نداشته باشند به همین دلیل افراد معمولا تمایل دارند از تراس های منازل خود بهترین استفاده کنند امروزه تراس یکی از آن جاهایی است که امروزه توجه زیادی به دکوراسیون و دیزاین  آن می‌شود در این مقاله می‌خواهیم ۵ تا از بهترین دیزاین تراس آپارتمانی را معرفی کینم .

امروزه حتی بسیاری از خانه‌های آپارتمانی که تراس‌های بسیار کوچکی دارند نیز ترجیح می‌دهند تا با روش‌ها و ایده‌های مختلف، تراس کوچک خود را طراحی و دیزاین نمایند . بسیاری از افراد از تراس خود استفاده بهینه را نمی‌کنند و از ان به عنوان انباری استفاده می‌کنند.

بهترین دیزاین تراس آپارتمانی

انواع تراس

تراس های منازل معمولا دارای انواع متفاوت هست اما بیشتر بالکن ها از نوعی است که سقف دارد  و بعضی ها از هر طرف باز است بر اساس نوع تراس می توان طراحی های متفاوتی را اعمال کرد.

ایوان: از دیدگاه معماری به بخشی از ساختمان که مسقف است اما جلو آن باز است گفته می شوند تقریبا فضایی معادل با بالکن های امروزی که درب و پنجره ندارد اما مشرف به حیاط است.

بالکن: از دید معماری بخواهیم به آن نگاه کنیم بالکن از الحاقات آپارتمان ها محسوب می شود که مساحت آن در مساحت آپارتمان و بنا محاسبه می گردد. بالکن ها فضاهایی مسقف هستند که حداقل یک طرف آن رو به فضای بیرونی دارند.

تراس: از دیدگاه معماری تراس به فضای الحاق شده به آپارتمان گفته می شود که غیر مسقف است و جز مشاعات محسوب می گردد.

بهترین دیزاین تراس آپارتمانی

۵ ایده های برای تراس های منازل

در ادامه مطلب به ۵ تا از بهترین دیزاین تراس آپارتمانی اشاره می‌کنیم اگر می‌خواهید از تراس آپارتمان خود بهترین استفاده را بکنید این مطلب را تا انتها دنبال کنید و آنرا با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

کتابخانه در تراس:

بهترین دیزاین تراس آپارتمانی

اگر به نشستن در فضا های  آزاد و مطالعه‌ی کتاب های مختلف در چنین فضایی علاقه‌مند هستید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما یک کتابخانه کوچک  و زیبا در بالکن خانه برای خودتان بسازید. اگر نگران نشستن گرد و غبار بر روی کتابهایتان هستید، می‌توانید یک کتابخانه‌‌ی در دار برای تراس بسپارید که هم از گردو غبار محافظت بشن هم از آب باران و کتابخانه‌ی دنج خودتان را در دنج‌ترین فضای منزل‌تان داشته باشید.

سایه‌های جذاب:

بهترین دیزاین تراس آپارتمانی

آیا شما هم جز آن دسته از افراد هستید که به بازی نور و سایه علاقه  زیادی دارند؟ بهترین ایده برای شما این است که این اتفاق زیبا را در دکوراسیون تراس و بالکن منزل‌تان رقم بزنید. می‌توانید با نصب المان‌های زیبای چوبی یا سنگی با نقوش و طرح‌های مختلف، هم دید جلوی تراس را محدود کنید و هم اجازه دهید تا نور خورشید دقیقا با همان طراحی مد نظرتان به شما بتابد.

چراغ کریسمس:

بهترین دیزاین تراس آپارتمانی

یکی دیگر از بهترین دیزاین تراس آپارتمانی این است که شما سرتاسر تراس را با چراغ های رنگی کریسمسی بپوشانید واین نور های رنگارنگ زیبا در شب جلوه زیبایی به تراس شما می‌دهد و بسیار آرامش بخش است.

تراس گلخانه:

بهترین دیزاین تراس آپارتمانی

قبلا هم گفتیم که گلدان‌ها نقش تعیین‌ کننده‌ای در دکوراسیون تراس و بالکن دارند. یکی از ایده‌های جذاب برای گل‌ آرایی تراس‌ها، آویزان کردن گلدان‌های گل از سقف تراس و دیوارهای آن است که جلوه‌ی بصری فوق‌العاده‌ای دارد. اجرای این ایده حتی برای دکوراسیون تراس و بالکن کوچک نیز عملی و بسیار جذاب است.

دیوار اجرای :

بهترین دیزاین تراس آپارتمانی

اجرای دیوار اجری در تراس بسیار زیبا و هیجان‌انگیز  است. امروزه اجرای دیوار اجری و سبز در باغ های پشت بامی ، فضاهای داخلی و فضاهای بیرونی آپارتمان‌ها و برج‌های مسکونی و تجاری بسیار رواج پیدا کرده است، زیرا هم زیباست و هم دوستدار محیط زیست است. دیوار تراس خانه ها نیز یکی از همین جاهایی‌ست که می‌توانید در آن‌جا به فکر اجرای دیوار سبز باشید. می‌توان گفت که اجرای دیوار سبز بهترین ایده برای دکوراسیون تراس و بالکن کوچک است.

جهت دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر برای یک سرمایه گذاری امن با ما در ارتباط باشید گروه مشاوران املاک الماس خراسان آماده است تا همراه شما در تصمیم گیری های مهم باشد. شما می توانید با کلیک بر روی ارتباط با ما به راحتی با ما مشورت کنید و از ما راهنمایی دریافت کنید. 

تازه ترین آگهی های املاک

مالک هستید و قصد فروش ملک خودرا دارید؟

مالک هستید و قصد فروش ملک خودرا دارید؟

 این کار را به ما بسپارید در کوتاه ترین زمان ملک خود را آگهی کنید و در معرض دیده هزاران نفر قرار دهید.

 این کار را به ما بسپارید در کوتاه ترین زمان ملک خود را آگهی کنید و در معرض دیده هزاران نفر قرار دهید.

خرید زمین - املاک الماس خراسان
املاک الماس خراسان

گروه مشاوران املاک الماس خراسان

مدیریت گروه : سید عباس تبار حسینی

تلفن تماس:  ۰۹۱۵۳۰۱۹۳۸۳-۰۹۳۰۲۲۰۳۰۰۵

اعتبار ما اعتماد شما ست

آدرس دفتر

شبکه های اجتمایی

شما می توانید با ما همواره از طریق شبکه های اجتمایی و شماره تلفن های املاک الماس خراسان در ارتباط باشید