مدیر گروه : سید عباس تبار حسینی

شماره تفن:  ۰۹۱۵۳۰۱۹۳۸۳-۰۹۳۰۲۲۰۳۰۰۵

مجله املاک الماس خراسان

زمین های مزروعی چیست؟

زمین های مزروعی چیست؟

شاید تا به حال نام کاربری های مزروعی را در معاملات مربوط به زمین شنیده باشید اما ایا تا به حال فکر کرده اید که زمین های مزروعی چیست؟  و چه تفاوتی با کاربری های کشاورزی دارد ما در این مطلب به طور کامل درباره کاربری مزروعی صحبت میکنیم پس اگر قصد خرید زمین را دارید لطفا این مطلب را تا انتها دنبال کنید تا در معاملات هوشمند عمل کنید.

زمین های مزروعی چیست؟

انواع کاربری زمین

به طور کلی نوع کاربری زمین را شهرداری و سازمان‌های مربوط به آن تایین میکند و این کاربری پیش از آنکه به یک مشتری فروخته شود مشخص شده است.

در واقع نوع کاربری زمین در قیمت زمین سیار تاثیر دارد به عنوان مثال زمین‌هایی که به جنگل‌ها یا کشت و کار مربوط می‌شوند دارای کاربری کشاورزی هستند که از قیمت پایین تری برخورداند و ساخت خانه در باغ و مزرعه و یا اجرای ساخت و ساز یا احداث کارخانه در این زمین‌ها ممنوع است.

کاربری مسکونی:

زمین های که دارای کاربری مسکونی هستند معمولا نست به سایر کاربری ها گرون تر هستند مسکونی این نوع از زمین‌ها را برای ساخت انواع ویلا و ساختمان و غیره می‌توان استفاده کرد در واقع در این زمین‌ها برای ساخت خانه‌هایی مناسب برای زندگی می‌توان اقدام کرد.

زمین های مزروعی چیست؟

کاربری کشاورزی:

از دیگر انواع کاربری زمین کاربری کشاورزی است که شباهت زیادی به زمین های کاربری مزروعی دارد در ادامه مطلب زمین های مزروعی چیست به این نکات اشاره میکنیم.

باغ‌ها زمین‌هایی هستند که در آنها درخت کاشته می‌شود که با نام مشجر هم شناخته می‌شوند یعنی زمین‌هایی که قابلیت کاشت درخت در آنها وجود دارد.

اما اراضی زراعی به آن دسته از زمین‌هایی اطلاق می‌شود که در آنها محصولات زود بازده کشت شده و عمدتا برای کشت محصولاتی مانند صیفی جات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

زمین های مزروعی چیست؟

کاربری مزروعی:

زمین های کاربری مزروعی معمولا چیزی مابین زمین های کاربری مسکونی و کشاورزی هستند، قیمت این زمین ها معمولا مابین اینها هستند و از قیمت های مناسبی برخوردارند.

زمین های مزروعی درواقع زمین های هستند که همانطور که از نامش پیداست برای مزرغه هستند و فرد میتواند یک کلبه کوچک وسط زمین بسازد و در ان زندگی کند.

زمین های مزروعی بهترین فرصت برای سرمایه گذاری پرسود است از ان جهت که این زمین ها برخلاف کشاورزی معمولا زود وارد بافت مسکونی میشوند و تعغیر کاربری میدهند و یکباره قیمت زمین ها چند برابر میشود.

زمین های مزروعی چیست؟

جهت دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر برای یک سرمایه گذاری امن با ما در ارتباط باشید گروه مشاوران املاک الماس خراسان آماده است تا همراه شما در تصمیم گیری های مهم باشد. شما می توانید با کلیک بر روی ارتباط با ما به راحتی با ما مشورت کنید و از ما راهنمایی دریافت کنید.

برای دریافت مشاوره و خرید ملک ببر روی دکمه زیر کلیک کنید

اگر از این مقاله لذت بردید آنرا با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

تازه ترین آگهی های املاک

مالک هستید و قصد فروش ملک خودرا دارید؟

مالک هستید و قصد فروش ملک خودرا دارید؟

 این کار را به ما بسپارید در کوتاه ترین زمان ملک خود را آگهی کنید و در معرض دیده هزاران نفر قرار دهید.

 این کار را به ما بسپارید در کوتاه ترین زمان ملک خود را آگهی کنید و در معرض دیده هزاران نفر قرار دهید.

خرید زمین - املاک الماس خراسان
املاک الماس خراسان

گروه مشاوران املاک الماس خراسان

مدیریت گروه : سید عباس تبار حسینی

تلفن تماس:  ۰۹۱۵۰۷۵۸۰۷۱-۰۹۳۷۲۹۵۱۸۳۱

اعتبار ما اعتماد شماست

آدرس دفتر

شبکه های اجتمایی

شما می توانید با ما همواره از طریق شبکه های اجتمایی و شماره تلفن های املاک الماس خراسان در ارتباط باشید