مدیر گروه : سید عباس تبار حسینی

شماره تفن:  ۰۹۱۵۳۰۱۹۳۸۳-۰۹۳۰۲۲۰۳۰۰۵

مجله املاک الماس خراسان

نکات مهم هنگام خرید ملک چیست ؟

نکات مهم هنگام خرید ملک چیست ؟

خرید ملک ماند هرگونه خرید دیگری دارای نکاتی است که ما باید حتما در هنگام خرید  این نکات را رعایت کنیم تا بتوانیم خرید مطمین و ایمن داشته باشیم زیرا اگر بدون آگاهی وارد معاملاتی شویم که از آنها بی اطلاع باشیم ممکن است سرمان کلاه برود و ضرر زیادی به ما وارد شود ، در این مقاله نکات مهم هنگام خرید ملک مورد برسی قرار می‌دهیم تا خرید ایمن داشته باشید.

دقت داشته باشیم که معاملات ملکی همواره از پرخطر ترین معاملات هستند زیرا پول هنگفتی جابه جا می شود و باید خیلی دقیق این کار انجام شود تا ضرری به کسی وارد نشود.

نکات مهم هنگام خرید ملک چیست ؟

نکته ۱)مالکیت فروشنده:

دقت داشته باشید در اولین قدم با ملاحظه اصل سند مالکیت بررسی کنید آیا فروشنده مالک ملک است و یا از طرف مالک اختیار و وکالتنامه معتبر و قانونی داشته باشد .

دقت داشته باشید بهتر است اگر فروشنده وکالت نامه دارد از صاحب اصلی ملک سوال شود .

مطالعه کنید:

نکته ۲)تطابق مشخصات:

یکی دیگر از نکات مهم هنگام خرید ملک تطابق مشخصات است مشخصات و حدود اربعه ملک در عالم واقع با آنچه در سند آمده یکی باشد و مشخصات فروشنده در سند ذکر شده باشد.

نکات مهم هنگام خرید ملک

نکته ۳)کد رهگیری:

دقت داشته باشید هیچ ملکی را بدون اخذ کد رهگیری معامله نکنید چون ممکن است قبلا از شما فروشنده با فرد دیگری معامله کرده باشد در اینصورت معامله اول صحیح و معاملات بعدی باطل می شود و حتی شما نمی توانید شکایت کنید . مگر اینکه مطمئن شوید بدون کد رهگیری مشکلی برای شما ایجاد نمی شود آنهم در نقاطی که الزامی نشده. والا باید اقدام به در دعوای فروش مال غیر و کلاهبرداری نمایید.

نکته ۴)امکان انتقال:

حتما باید دقت لازم را داشته باشید ملک از جهت قانونی قابلیت انتقال را به نام شما داشته باشد چون ممکن است به واسطه در رهن بانک بودن با توقیف و یا بازداشت به دستور دادگاه یا تخلفات ساختمانی امکان انتقال آن به زودی مهیا نباشد و دردسر ساز شود.

نکات مهم هنگام خرید ملک

نکته ۵)وکالتنامه:

خرید و فروش وکالتی به واسطه مشکلات احتمالی معمولا توسط مشاوران املاک توصیه نمی شود اما اگر ملکی را با وکالتنامه می خرید دقت کنید وکالتنامه کاری نباشد چون حق فروش ندارد بلکه باید اجازه فروش و دریافت ثمن معامله در وکالتنامه از سوی موکل داده شده و ضمنا مدت وکالتنامه معتبر باشد.

مطالعه کنید:

نکته ۶)شرایط فسخ قرار داد:

دقت کنید هنگام تنظیم قرارداد موارد احتمالی را که ممکن است امکان انتقال نباشد را به صورت اختیار فسخ برای خود بگذارید و برای آن می توانید خسارت نیز تعیین نمایید.به طور مثال اگر بعداز معامله مشخص شد ملک متعلق به غیر و شخص ثالثی است ضمن فسخ قرارداد از فروشنده خسارت دریافت کنید.

اما بسیاری از افراد کلیه اخیارات قانونی را در قرارداد ساقط می کنند که با این شرط حق هر گونه فسخی را از خود سلب می نمایند و یا نهایتا قرارداد فسخ می شود ولی خسارت نمی توانند دریافت کنند.

نکات مهم هنگام خرید ملک

جهت دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر برای یک سرمایه گذاری امن با ما در ارتباط باشید گروه مشاوران املاک الماس خراسان آماده است تا همراه شما در تصمیم گیری های مهم باشد. شما می توانید با کلیک بر روی ارتباط با ما به راحتی با ما مشورت کنید و از ما راهنمایی دریافت کنید. 

برای دریافت مشاوره و خرید ملک ببر روی دکمه زیر کلیک کنید

اگر از این مقاله لذت بردید آنرا با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

تازه ترین آگهی های املاک

مالک هستید و قصد فروش ملک خودرا دارید؟

مالک هستید و قصد فروش ملک خودرا دارید؟

 این کار را به ما بسپارید در کوتاه ترین زمان ملک خود را آگهی کنید و در معرض دیده هزاران نفر قرار دهید.

 این کار را به ما بسپارید در کوتاه ترین زمان ملک خود را آگهی کنید و در معرض دیده هزاران نفر قرار دهید.

خرید زمین - املاک الماس خراسان
املاک الماس خراسان

گروه مشاوران املاک الماس خراسان

مدیریت گروه : سید عباس تبار حسینی

تلفن تماس:  ۰۹۱۵۳۰۱۹۳۸۳-۰۹۳۰۲۲۰۳۰۰۵

اعتبار ما اعتماد شما ست

آدرس دفتر

شبکه های اجتمایی

شما می توانید با ما همواره از طریق شبکه های اجتمایی و شماره تلفن های املاک الماس خراسان در ارتباط باشید