مدیر گروه : سید عباس تبار حسینی

شماره تفن:  ۰۹۱۵۳۰۱۹۳۸۳-۰۹۳۰۲۲۰۳۰۰۵

تفاوت سند تکبرگ و شش دانگ

مجله املاک الماس خراسان

تفاوت سند تکبرگ و شش دانگ قدیمی

همانطور که در مقاله قبل تفاوت سند شش دانگ و وکالتی را توضیح داده ایم اینبار در این مقاله  می خواهیم تفاوت سند تکبرگ و شش دانگ قدیمی را توضیح دهیم پس اگر علاقه مند هستید این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

سند تکبرگ چیست ؟

نوع  دیگر از انواع  انواع سند معتبر می‌توان به سند تک برگ اشاره کرد. سندهای قدیمی املاک معمولا به صورت دفترچه‌ای بودند و یا از چند برگ تشکیل شده بودند.

سند تک برگ نوع جدیدتر و یا به تعبیری سند امروزی است که از سوی مراجع رسمی در دفتر اسناد رسمی  کشور مورد طراحی و تایید قرار گرفته است.

این نوع سند رسمی برخلاف نوع قدیمی آن با دست تهیه نمی‌شود و در اصل با وسایل کامپیوتری با رعایت نهایت ایمنی به دست مالک می‌رسد.

هر سند تک برگی برای یک مالک صادر می‌شود و اگر صاحب ملک خانه‌ی خود را به شخص دیگری بفروشد، سند جدیدی برای شخص خریدار تهیه و ارسال می گردد.

در سند تک برگ تمام مشخصات ساختمان و اطلاعات دقیق‌تری از ملک قابل مشاهده است. مزیت این سند در مقابل سندهای قدیمی چند صفحه ای در درجه‌ی اول اصالت و در درجه‌ی دوم خوانا بودن و شفاف بودن آن است.

تفاوت سند تکبرگ و شش دانگ

تفاوت سند تکبرگ و اسناد قدیمی

سند تک برگ با اسناد قدیمی چند برگ به لحاظ اعتبار هیچ تفاوتی با هم ندارند  اما از سال ۹۰ به قبل اسناد به صورت دفترچه ای صادر می شدند و از سال ۹۰ به بعد به خاطر برخی مباحث امنیتی آمدن به جای سند های دفترچه ای از سند های تک برگ استفاده کردند .

سند های تک برگ تمامی اطلاعات  اسناد قدیمی چند برگ را دارد ، نام و نام خانوادگی و مشخصات ملک را دارد و نام آخرین مالک را نیز دارد یک برچسب و هولوگرام مخصوص هم دارد که مقداری امنیتش را بالا برده و عکس هوایی ملک نیز در ان دیده می شود که به ان نقشه ی کاداستر که در پایین سند تک برگ قرار دارد گفته می شود که شما دقیقا محل ملک را متوجه می شوید .

جهت دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر برای یک سرمایه گذاری امن با ما در ارتباط باشید گروه مشاوران املاک الماس خراسان آماده است تا همراه شما در تصمیم گیری های مهم باشد. شما می توانید با کلیک بر روی ارتباط با ما به راحتی با ما مشورت کنید و از ما راهنمایی دریافت کنید. 

برای دریافت مشاوره و خرید ملک ببر روی دکمه زیر کلیک کنید

اگر از این مقاله لذت بردید آنرا با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

تازه ترین آگهی های املاک

مالک هستید و قصد فروش ملک خودرا دارید؟

مالک هستید و قصد فروش ملک خودرا دارید؟

 این کار را به ما بسپارید در کوتاه ترین زمان ملک خود را آگهی کنید و در معرض دیده هزاران نفر قرار دهید.

 این کار را به ما بسپارید در کوتاه ترین زمان ملک خود را آگهی کنید و در معرض دیده هزاران نفر قرار دهید.

خرید زمین - املاک الماس خراسان
املاک الماس خراسان

گروه مشاوران املاک الماس خراسان

مدیریت گروه : سید عباس تبار حسینی

تلفن تماس:  ۰۹۱۵۳۰۱۹۳۸۳-۰۹۳۰۲۲۰۳۰۰۵

اعتبار ما اعتماد شما ست

شبکه های اجتمایی

شما می توانید با ما همواره از طریق شبکه های اجتمایی و شماره تلفن های املاک الماس خراسان در ارتباط باشید