مدیر گروه : سید عباس تبار حسینی

شماره تفن:  ۰۹۱۵۳۰۱۹۳۸۳-۰۹۳۰۲۲۰۳۰۰۵

مجله املاک الماس خراسان

خرید خانه کلنگی چه نکاتی دارند

خرید خانه کلنگی

خرید خانه کلنگی یکی از پر رونقترین معاملات در میان معاملات املاک است که امروزه بسیار زیاد اتفاق می افتد در نتیجه افراد باید یک سری نکات مهم اولیه  برای این دسته معاملات در نظر داشته باشند در این مقاله به برسی چند نکته بسیار مهم برای خرید خانه کلنگی می پردازیم پس ما را تا انتهای این مقاله دنبال کنید.

خرید خانه کلنگی چه نکاتی دارند

خانه کلنگی چیست؟

خانه کلنگی به ملکی گفته می‌شود که قابل سکونت نمی‌باشد و به دلیل فرسودگی بنا و فرسودگی در تاسیسات ساختمانی، سن بیش از ۳۰ سال ساختمان، دارای سکونت مشکل و … را خانه کلنگی می‌گویند. دقت کنید در حال حاضر افراد زیادی در خانه های کلنگی زندگی می کنند.

عوامل تاثیر گذار در ارزش خانه کلنگی

در هنگام خانه کلنی عوامل زیادی هستند که باعث افزایش ارزش خرید این دسته خانه ها می شوند در واقع ما هنگام اینگونه خرید ها ما خود خانه را از شخص فروشنده نمی خریم بلکه ما تنها زمین آنرا خریداری می کنیم .

بعضی عوامل مانند شمالی یا جنوب بودن ملک ، نوع سند ملک ، دارا بودن وام ، مجوز های شهر داری ، متراژ زمین و….. باعث افزایش قیمت ملک و ارزش خرد ان می شود .

خرید خانه کلنگی چه نکاتی دارند

نکات مهم هنگام خرید خانه کلنگی

خرید خانه کلنگی دارای یک سری نکات کلیدی است که در ادامه مطلب به آنها اشاره می کنیم

۱-میزان تراکم منطقه

 دقت کنید فردی که اقدام به خرید خانه کلنگی می‌کند، میزان سرمایه‌ای که برای خرید زمین باید صرف کند را با هزینه تقریبی که برای  ساخت و ساز و مدت خاک خوری سرمایه خرج میکند محاسبه کرده و منطقی بودن خرید خانه کلنگی را می‌سنجد.

در نتیجه هر چه بتواند بنای بیش‌ تری در آن زمین بسازد، سود بیش‌ تری بدست می‌آورد و سرمایه گذاری منطقی‌تر می‌شود. به همین دلیل میزان تراکمی که به خانه کلنگی تعلق می‌گیرد، یکی از نکات مهم در خرید خانه کلنگی به حساب می‌آید.

دقت داشته باشید میزان تراکم طبقات  بستگی به محله دارد و متغیر است  در بعضی مناطق بدون تراکم است و می توان حتی برج های ۳۰ طبقه ساخت ولی در بعضی مناطق  تراکم طبقات  ۳ طبقه است که اصولا ویلایی نشین هستند.

خرید خانه کلنگی چه نکاتی دارند
۲-قناس بودن یا نبودن زمین

قناس بودن زمین یکی از نکات بسیار  مهم در خرید خانه کلنگی است که هم می‌تواند به سود سازنده تمام شود، هم به ضرر او. البته دقت کنید  موضوع قناس بودن زمین از دید سازنده و خریدار کاملا متفاوت است. قناسی زمین از دید خریدار همیشه بد است اما داستان برای سازنده متفاوت است.

با توجه به ضریب سطح اشغالی که شهرداری برای هر محله تعیین می‌کند، درصدی از زمین که امکان ساخت و ساز در آن وجود دارد مشخص می‌شود. در واقع شهرداری تایین می کند چه میزان از خانه ملک میشود و چه میزان حیاط باید باشد.

اما با توجه به اینکه هر ملکی باید هم‌ تراز با  ملک‌های همسایه ساخته شود، نوع قناسی می‌تواند امکان ساخت و ساز در مساحت بیش‌ تری را فراهم کند.

خرید خانه کلنگی چه نکاتی دارند
۳-جهت ملک (شمالی یا جنوبی)

از دیگر نکات مهم هنگام خرید خانه کلنگی جهت ملک است که تاثیر زیادی بر قیمت ملک می گذارد. از دید خریدار ملک جنوبی به معنای نورگیر بهتر و روشنایی بیش‌ تر و مطلوب‌تر است. اما از دید سازنده ملک جنوبی مزایای دیگری هم دارد.

مسلما وقتی ملک نورگیر بهتری داشته باشد، امکان فروش سریع‌تر و با قیمت بهتر فراهم است. اما این تنها مزیت ملک جنوبی نیست.

در ملک‌های شمالی، سازنده به دلیل اینکه حیاط و کوچه در یک سمت قرار دارند، فقط می‌تواند از یک سمت خلاف (پیشروی) کند.

خرید خانه کلنگی چه نکاتی دارند
۴-متراژ بر اصلی زمین

هر چه عرض زمین یا همان طول بَر  بیش‌تر باشد، خرید خانه کلنگی را برای سازنده جذاب‌تر می‌کند.

وقتی عرض زمین یک خانه کلنگی بیش‌تر است، دست سازنده برای اجرای نقشه‌های متنوع بازتر است. در نتیجه می‌توان نقشه‌های بهتری در آن کار کرد. همین موضوع باعث می‌شود ملک ساخته شده در این زمین زودتر به فروش برسد.

خرید خانه کلنگی چه نکاتی دارند

جهت دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر برای یک سرمایه گذاری امن با ما در ارتباط باشید گروه مشاوران املاک الماس خراسان آماده است تا همراه شما در تصمیم گیری های مهم باشد. شما می توانید با کلیک بر روی ارتباط با ما به راحتی با ما مشورت کنید و از ما راهنمایی دریافت کنید.

تازه ترین آگهی های املاک

مالک هستید و قصد فروش ملک خودرا دارید؟

مالک هستید و قصد فروش ملک خودرا دارید؟

 این کار را به ما بسپارید در کوتاه ترین زمان ملک خود را آگهی کنید و در معرض دیده هزاران نفر قرار دهید.

 این کار را به ما بسپارید در کوتاه ترین زمان ملک خود را آگهی کنید و در معرض دیده هزاران نفر قرار دهید.

خرید زمین - املاک الماس خراسان
املاک الماس خراسان

گروه مشاوران املاک الماس خراسان

مدیریت گروه : سید عباس تبار حسینی

تلفن تماس:  ۰۹۱۵۳۰۱۹۳۸۳-۰۹۳۰۲۲۰۳۰۰۵

اعتبار ما اعتماد شما ست

آدرس دفتر

شبکه های اجتمایی

شما می توانید با ما همواره از طریق شبکه های اجتمایی و شماره تلفن های املاک الماس خراسان در ارتباط باشید